Najpopularniejsze zabiegi SPA i ich wykorzystanie.

Odpoczynek i regeneracja to bardzo ważne działania, dzięki którym można nabrać sił i odprężyć się. Wszelkie działania relaksujące wpływają pozytywnie na sferę emocjonalna, jak również zdrowie fizyczne i stan skóry. Jakie zabiegi SPA najchętniej wykorzystywane są przez kobiety? Jak powinien wyglądać wymarzony weekend w SPA?

SPA – miejsce odpoczynku i relaksu. 

Nazwa Spa wywodzi się z jeżyka łacińskiego i jest skrótem trzech słów ” Senus per Aquam”. Wyrażenie to oznacza zdrowie dzięki wodzie i wykorzystuje różnorakie techniki relaksu. Zdrowotny aspekt wody wykorzystuje się na bazie wielu zabiegów proponowanych przez salony SPA, Wallness, klinikach, sanatoriach czy uzdrowiskach. Główną i podstawową ideę uzupełnia wiele leczniczych i odbudowujących działań i terapii, dzięki którym każda kobieta poczuje się młodsza, atrakcyjna i oczyszczona.  

Popularne zabiegi SPA. 

Weekend w SPA to doskonały pomysł na chwilę odpoczynku i relaksu. Pobyt można urozmaicić o wiele ciekawych atrakcji, a całą przygodę przeżyć samemu lub w gronie najbliższych przyjaciół. Jakie zabiegi pozwolą zadbać o własne ciało i sferę psychiczną?

Do najbardziej ulubionych i sprawdzonych terapii należą m.in.:

1. Endermologia

Zabieg dzięki, któremu możliwe jest pozbycie się tzw. pomarańczowej skórki. Terapia ta uwzględnia masaż podciśnieniowy, który pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej. Działania wykonywane są za pomocą specjalistycznych urządzeń i dedykowany jest każdej kobiecie bez względu na wiek i sprawność fizyczną. 

2. Mikrodermabrazja

Działania mające na celu wygładzenie i odmłodzenie skóry. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy, a jego skutki widoczne zaraz po ukończeniu sesji. Terapia polega na ścieraniu zewnętrznej części naskórka i dedykowana jest osobom borykającym się z trądzikiem i przebarwieniami. Mikrodermabrazja dotlenia, złuszcza oraz wzmacnia skórę, dodając uroku i pewności siebie. 

3. Floating

Metoda relaksu oparta o swobodne unoszenie się na wodzie. Technika ta wykorzystywana jest zarówno w rehabilitacji, kosmetyce, jak i sporcie. Lewitowanie na wodzie możliwe jest dzięki specjalnej kapsule, w której umieszczona jest woda z dużą ilością soli, unosząca ciało. Zabieg jest bardzo relaksujący oraz odprężający. 

4. Masaże

Masaże to jedna z najstarszych form relaksu. Do działań manualnych wykorzystuje się różnego rodzaju dodatki takie jak czekoladę, błoto czy gorące kamienie. 

Autor